Home || About Me || Contact || Photos || Football ||

Football: Cristiano Ronaldo.

 

Full Name: Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro

Birth date: February 5th, 1985

Age: 28 years old

Birthplace: Funchal, Madeira - Portugal

Height: 186 cm (1m 86cm)

Weight: 84 kg

Field position: Left/right winger, striker/forward

First professional club: Sporting Clube de Portugal

Career debut: October 7th 2002, against Moreirense

Current club: Real Madrid (since 2009)

International team: Portugal

International debut: August 20th 2003, against Kazakhstan

Nicknames: CR7, CR9, Ronny

 

 

 

Ronaldo scoret og ble skade i 5-0- seier.

forlot bannen like etter pause.

Cristiano Ronaldo sendte Real Madrid i ledelsen mot Almeria før han måtte forlate banen med skade. Storklubben vant til slutt enkelt 5-0.

Ronaldo sørget for 1-0 gjestene fra hovedstaden i ledelsen allerede etter tre minutters spill. 
Like før pause så det ut som om han tråkket over, og seks minutter ut i annen omgang måtte han byttes ut med Jese Rodriguez.

- Jeg tror ikke det er alvorlig, for han har ingen smerter. Det er en muskelstrekk, så jeg håper han blir frisk snart. Det blir flere undersøkelser i morgen, men jeg tror ikke det er et stort problem, sa Real-trener Carlo Ancelotti.

Det kan være dårlig nytt for Real Madrid. Ronaldo har vært i storslag denne sesongen. Tirsdag scoret han hattrick for Portugal i 3-2-seieren over Sverige. Dermed sikret Portugal VM-billett med 4-2 sammenlagt. 
Men i lørdagens kamp klarte Real-mannskapet seg godt uten Ronaldo. Like etter at superstjernen var byttet ut, doblet Karim Benzema ledelsen. Ti minutter senere økte Gareth Bale til 3-0, mens Isco la på til 4-0 etter 74 minutter. Ti minutter før full tid fastsatte Alvaro Morata sluttresultatet til 5-0. 

(NTB)

Ronaldo, Messi og Ribery er de tre nominerte til Gullballen

Zlatan nådde ikke opp.

OG DE NOMINERTE ER: Lionel Messi, Franck Ribery og Cristiano Ronaldo er nominert til Gullballen for kalenderåret 2013. Foto: NTB Scanpix

januar skal Fifa kåre vinneren av Gullballen, og aldri har det vært mer diskusjon enn i år. 

Lionel Messi vant kåringen for 2012, som han gjorde det i 2009, 2010 og 2011. Men i år har Cristiano Ronaldo

herjet både for Real Madrid og Portugal, mens argentineren har slitt med skader og måltørke. 

Samtidig har Franck Ribery herjet for et Bayern München-lag som vant både Bundesliga og Champions League.